Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri telefon numarası

15

Ziraat Bankası telefon numarası ve Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri telefon numarası

Ziraat Bankası, temelleri 1867 yıllarına dayanan bir Türk Devleti bankasıdır.Osmanlı Devletinin kurduğu ilk bankadır. Ahmet Şefik Mithat Paşa (Mithat Paşa) 1863 yılında Pirot Kasabası’nda kurduğu ilk Memleket Sandığını oluştururken Türk gelenekleri arasında zaten varolan ve karşılıklı yardımlaşma esasına dayanan imece geleneğinden esinlenmiştir. 1867 yılında “Memleket Sandıkları Nizamnamesi” nin yürürlüğe girmesiyle Osmanlı Devleti’nin her yanında Sandıklar faaliyete başlamış ve uzun yıllar başarıyla hizmet vermiştir.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri – 444 00 00

I. Dünya Savaşı’ndan sonra ülkenin işgale uğraması üzerine işgal altındaki tapraklarda bulunan şubeler, Yunanllılar’ın İzmir’de kurdukları “Ziraat Bankası İdare Merkezi”‘ne bağlanmıştı. 1920’de TBMM’nin açılmasından sonra TBMM kontrolünde bulunan yerlerdeki şubeler Ankara şubesine bağlandı. 1922’de İzmir ve İstanbul teşkilatları da Ankara’ya tabi oldu ve banka tekrar bütünlüğe kavuştu. 1924 yılında çıkarılan kanunla banka, bir devlet kurumu olmaktan çıkarılıp bir anonim şirket haline geldi. 1975’te Hamburg’ta temsilcilik, Kıbrıs’ta 3 şube açıldı. 1977’de bölge müdürlükleri kuruludu ve yerinden yönetim anlayışına geçilmeye başladı. 1981’de Türkiye’nin ilk banka müzesi olan Ziraat Bankası Müzesi kuruldu. 1988’de ilk defa tarımı desteklemede bir bölge tek başına ele alınarak GAP bölgesi üreticilerine, bölgenin özelliklerine uygun kredi desteği verilmeye başlandı. 1989’da ilk kredi kartı verildi, ilk tüketici kredisi verildi, altın satışına (Ziraat Altın) başlandı; bankanın ilk yatırım fonu kuruldu. 2001 yılında Türkiye Emlak Bankası, Ziraat Bankası ile birleştirilerek kapatıldı. Şubat 2001 Krizi’nin ardından diğer kamu bankalarıyla ortak bir yönetim kurulu tarafından yönetilmeye başlandı; bu uygulama 2005 yılında sona erdi.

T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Genel Müdürlüğü

Doğanbey Mahallesi, Atatürk Bulvarı, No : 8 06107 Ulus / ANKARA

Tel: 312-584 2000

Bireysel İnternet Şubesi

T.C. Ziraat Bankası Bireysel İnternet Şubesi, internet aracılığı ile bankamızda bulunan hesaplarınıza güvenli bir ortamda ulaşarak bankacılık işlemlerinizi yapmanızı sağlar. Bireysel İnternet Şubesini günün 24 saati ve haftanın 7 günü kullanabilir, zaman ve mekana bağlı kalmadan tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz. Şubelerimizden yapabileceğiniz birçok işlemi, üstelik daha da avantajlı bir şekilde, İnternet Şubemizden gerçekleştirebilirsiniz.

Bireysel İnternet Şubemizden yararlanmak için, Bankamızda bir vadesiz tasarruf hesabınız ve bir de Bankkartınızın olması gerekmektedir. Bireysel İnternet Şubemizden yararlanmak için hesabınızın bulunduğu şubemize kimliğinizle birlikte bizzat başvuruda bulunarak, İnternet Bankacılığı Başvuru Formunu doldurmanız ve Elektronik Bankacılık Sözleşmesini imzalamanız yeterli olacaktır.

Share.

About Author

15 Yorum

 1. CANAN ÖZBEK on

  30.11.2012 tarhinde bankanızın ankara cevizlidere şubenizden toki’nin ankara kızılay şubesindeki hesabına 3 yıldır sürekli yatırmış bulundugum aylık taksit için aşşagıda adı geçen gişe elemanınızın müşteri terbiyesi ve ilişkisi sonderece saygızdı ne söylediysem 2 katı cevap aldım ben bu taksiti yıllardır özellikle ankara bahçelievler şubenizden de yatırmaktaydım hiçbir zaman bu tarz bir davranışa maruz kalmamıştım …sizin nezdinizde gişe memurenizi şiddetle kınıyorum adı geçen gişe memurenizin bu saygısız davranış güvenini kimden aldıgını da çok merak ediyorum
  15 yıllık banka cılık yapmış ve halen devlet memuru olarak hçbir kimseye haklıda olsam böyle bir davranış sergilemedim ..
  aldıgım makbuzda yazan buskurt rumuzlu gişe memurenizin gelecegini çok merak ediyorum
  saygılarımla..
  30.10.2012 tarih 1925HOKH12002836 havale referanslı ACHTHVGL BUSKURT RUMUZLU İŞLEMİ YAPAN GİŞE MEMURENİZLE İLGİLİ DİR ŞİKAYETİM..

 2. ben müsteri hizmetlerinden biri ile konusmak için 30k beklemek zorundamıyım.30 dk yı 10 saat yapsınlar ptt ile anlassınlar yada diğer operatorlerle mk sunlar paranın.ben neden ulasamaıyorum.
  sorum yelefonuma msj geldı para çekilmiş sözde olan kredi kartımdan ama benım kredi kartım yok.ve ulasmak istedigim 4440000 numara oyalamaktan baska bişi değiş boş mu bu ziraat bankası .çalısanı yokmu.ben bu olayıın arkasını arıyorum müsteri hizmetlerindne bir kız bu konu hakkında yardımcı olamıcam ee sizi baska arkasa ulasttırayım diyor hattan atıyor baska arkadaslarıda bir türlü açmıyor ne ayak ben anlamadım essekmıyım ben.

 3. ben ziraat bankası banko asistanlığı sınavı icin bankaya 45tl yatrdım ve ziraat bankası sınavı icin üye oldum fakat sınava girilecek tarih ve yerler acıklandı ama ben tc mi ve şifremi girdiğimde onaylanmış sınavınız bulunmamaktadr diyor ne yapmalıyım ben. 45 tl boşamı gitti şimdi

 4. Ben ziraat bankası Muğla şubesine gittim. 2 saate yakın gişe işleri için sıra beklerim. 10 tane gişe bölümü var, sadece 3 tane gişe memuru çalışıyor onlarda saat doldururcasına iş yapıyorlar. İnsanlar içeride sıra beklerken ,bir gişe 2 memuru sohbet halinde işlem yapıyorlar. Saat 12.30 oldu Süre bitmiştir dediler. öğleden sonra devam edecek dediler. İşlem yapamadan 2 saate yakın bekledim. Banka çalışanına neden bu kadar yavaş işlem yapıldığını sordum. Memur Sendikası bir eylemi yapıyor diye sordum. Beyefendi beğenmiyorsanız başka bankaya gidin dedi görevli. 100 yıllık bir banka durumu üzücü. Özel A veya B bankasında bu şekilde uygulama yok. Ben özelleştirmeye karşı duran bir kişiydim. Gördüğüm manzara karşısında bu bankasınında satılması gerektiğini düşünüyorum. Küresel dünyada verimlik asasına dayalı bir sistem var. Bu mantık ile çalışan bir kurumun başarılı olması mümkün değildir. Ziraat bankası devletin yardımı ile ayakta olan bir kurum. Devlet maaş ödeme vs bir çok işlemi burada yapmasa kilit vur git. Esnaf tabiri ile. Ziraat bankası oldukça başarısız bir banka. Personel saat doldurmaya gelmiş , insanları bulunduğu bir kurum olmuş. Bir motivasyon eksikliği var. Satılırsa motivasyon yeniden oluşur.

 5. serpilavcu on

  bu aksam müsteri hizmetlerini tam 4 kez aradim. kart numarasini girdikten sonra bekletiyor ve cevap vermeden kapaniyor telefon, bu nasil bir sistem bu nasil bir hizmet anlayamadim. yazik degilmi bizim telefon paralarimiza ben sizi almanyadan ariyorum.bu nasil bir bankadir anlayamadim.

 6. mucahit ayatc on

  Nigde ulukışla şubesinde calışan memurlar işlerini tam yapmıyorlar ben cektiyim krediyi yapılandırmak istiyorum bana içerdeki borcu kapat öyle gel diyorlar. her yerde yapılandırma oluyorda neden burda olmuyor burası ermeni köyümü anlayamadım bana bilgi verilirse munmun olurum.

 7. FİDAN GÜLECEK on

  6 ay önce Kütahya şubesinden kredi çekmiştim,daha sonra Eskişehir şubesinden Kütahya hesabımın üstüne kredi kullandım söylediğim halde ikikrediyide ayrı ayrı kesiyorlar neden düzeltilmiyor madur oldum şikayetçi olacağım,ayrıca kredi kartı bilgileri geliyor benim kredi kartım yok araştırılmasını istiyorum

 8. merhaba kıbrıs gazımagosada ogrencıyım zıraat bankası kartı almak ıstıorum bana musterı hızmetlerinı aramamı soyledıler aradıgım zaman aradıgınız kısıye suan ulsılamıor dıye bır mesaj gelıo ayrı bır nmarası varmı alamadım bır turlu

 9. CENGİZ DAMAR on

  BANKANIZIN 4440000 NOLU MÜŞTERİ HİZMET HATTI ÇALIŞMA SAATLERİ DIŞINDA HİZMET VERMİYORMU?.DAKİKALARCA BEKLEMEMİZE RAĞMEN BANT KAYDI DIŞINDA HİÇ BİR CEVAP ALAMAMAKTAYIZ.HİZMET VERİLMİYORSA BELİRTİLMESİNİ,VERİLİYORSA DA HİZMET KALİTENİZİN YÜKSELTİLMESİ İÇİN GEREKENİN YAPILARAK MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ SAĞLANMASINI BEKLİYORUZ.TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK BANKASI OLMAK KOLAY OLMASA GEREK.SAYGI İLE.

 10. gülbahar altın on

  nasıl bir müşteri hizmeti numarasıdır bu yaa tam 15 dakikadır hala bekletiyorlar konuşan teleksetrmidir nedir nebiçim bir uygulamanız var .pes birde ziraat bankası olacak bir şeyi düzgün yapaydınız iyiydi adamla dalga geçer gibi bu ne yaa rezalet

 11. serdar böllü on

  Müşteri hizmetlerinin numarasını devamlı aramama rağmen hep meşgul çalıyor. Bu nasıl müşteri hizmetleri anlamış değilim.

 12. Yüksel Yazarel on

  ulaşmak istediğim 4440000 numara oyalamaktan başka bir işe yaramıyor bu konuyla ilgili bir yere ulaşamıyoruz bu kadar başı boş mu bu ziraat bankasının çalışanı yok mu. ben kredi kartı sahibiyim kredi kartımı ödemek için her ay hesap dökümünü bekliyorum hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihleri arasın da bir sefer de olsun hesap dökümü adresime gelmiş değil neden zamanında gönderilmiyor bu ay yine gelmedi.

 13. yarım saat geçmesine rağmen müşteri hizmetlerine ulaşamıyorum
  ve bu yüzden hesabımı kapattırıyorum.
  dandik bir sitede bile tek arama ile ulaşabiliyoruz elli kere aradım.yazık

 14. Bu nedir ya nasıl bir müşteri temsilciliği bu, Osmanlı devletinin kurduğu ilk banka diye övünmesini biliyorsunuz Osmanlının adını kirletmeyin bari. 55 dakika müşteri hizmetleri mi beklenir. Türkiye de en çok kazanan banka sizsiniz bütün burslar, bağkurlar emekliler, devlet diretmesi sonucu sizin elinizden geçiyo. Biraz öüşteri memnuniyetini de düşünün. Tek kelime ile koca Osmanlı imparatorluğunun adını kullanarak iş yapmayın yapacaksanızda laykıyla yapın. REZALET

Leave A Reply