Dünya

Rusya'dan ABD Hakkında Açıklama Geldi

Rusya’dan ABD Hakkında Açıklama Yaptı. Kremlin, Rusya’ya yöneltilen siber saldırı suçlamalarının ötrbas edilmeye çalışıldığı vurgulandı. Tüm detaylar haberimizde.

Rusya’dan ABD Açıklaması

ABD’de 8 Kasım’da düzenlenecek Başkanlık seçimi öncesi Demokrat Parti’den başkan adayı Hillary Clinton’ın kampanyası için kullanılan bilgisayarların Rus istihbahrat servisleri tarafından saldırıya uğradığı iddialarına Rusya’dan yanıt geldi.

Kremlin’in açıklamaları ve daha fazlası burada

Kremlin, Rusya’ya yöneltilen siber saldırı suçlamalarının, ABD seçim kampanyasının yerel kuvvetler tarafından manipüle edildiği gerçeğini gizlemek için tasarlanmış “örtbas etme çabası” olarak yorumladı.

Rusya’dan ABD Hakkında Açıklama Yaptı. Kremlin, Rusya’ya yöneltilen siber saldırı suçlamalarının ötrbas edilmeye çalışıldığı vurgulandı.

“Bu durumda onlar (ABD) Rusya’yı suçlayarak kendi (seçim öncesi) maskaralıklarını örtmeye çalışıyorlar. Biz bu yapılanları doğru bulmuyoruz” dedi. Peskov Rus hükümetinin ‘siber terörizmle’ hiçbir ilgisinin olmadığını da vurgularken, Kremlin’in ABD ve Rusya ilişkilerinin normalleşmesini istediğini aktardı.

Mustilife Habercilik

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu