Eğitim

KPSS Ortaöğretim ve Ön Lisans Sınav Başvurularu Başladı

KPSS Ortaöğretim ve Ön Lisans Sınav Başvurularu Başladı. Başvurıların 24 Ağustos’a kadar yapılması bekleniyor. Sınav ücreti ödeme işlemleri bankadan yapılacak. Tüm detaylar haberimizde.

KPSS Ortaöğretim ve Ön Lisans Sınav Başvurularu Başladı

ÖSYM’nin internet sitesinden yapılan duyuruya göre, KPSS, ön lisans düzeyinde 22 Ekim 2016’da, ortaöğretim düzeyinde ise 23 Ekim 2016’de uygulanacak.

Sınava başvuru işlemleri 24 Ağustos’a kadar yapılacak. Sınav ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için 25 Ağustos mesai saati bitiminde, ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ödemeler” alanından kredi kartı-banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için ise 25 Ağustos saat 23.59’da sona erecek olup, başvuru süresi uzatılmayacak.

KPSS Başvuruları Başladı

KPSS 2016 ortaöğretim/ön lisansa son başvuru tarihi olan 24 Ağustos 2016 itibarıyla ön lisans diploması almaya hak kazanmış adaylar, ortaöğretim düzeyinde sınava girmek için başvuramayacak.

Başvuru ekranına yansıtılan MEB e-okul ile YÖKSİS kaynaklı eğitim bilgileri, ÖSYM başvuru merkezlerinde değiştirilemeyecek.

KPSS Ortaöğretim ve Ön Lisans Sınav Başvurularu Başladı. Başvurıların 24 Ağustos’a kadar yapılması bekleniyor. Sınav ücreti ödeme işlemleri bankadan yapılacak.

MEB e-okul ile YÖKSİS’teki eğitim bilgilerinde eksiklik veya düzeltme olan adayların, başvuru süresi içinde kendi okullarına ve üniversitelerine başvurarak bu bilgilerinin düzeltilmesini sağlamaları gerekiyor.

Mustilife Habercilik

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu