Ekonomi

Altın Fiyatları Düşüşe Geçti, Çeyrek Altın Ne Kadar ?

Altın Haziran ayından bu yana en düşük kapanışını yaptı. Şuan altın ne kadar oldu, Güncel altın fiyatları ne, Tüm detaylar haberimizde..

Altın Fiyatları Düşüşe Geçti

Spot altın, Pazartesi günü ons başına 1,328.85 dolar ile 30 Haziran’dan bu yana en düşük kapanışını yapmasının ardından, Singapur saati ile 11:32’de 1,329.71 dolara geldi. Şanghay’da işlem gören gümüş vadelileri kaybını korudu.

Altındaki bu düşüşün sebebi ne, Altın fiyatı daha düşecek mi?

Singapur’da Oversea-Chinese Banking Corp. ekonomisti Barnabas Gan, “Piyasada risk alma modu masaya geri dönmüş görünüyor,” dedi ve “Altına ilişkin aşağı yönlü beklentimiz uzun süredir Fed’in faiz artırımına gideceği beklentisine bağlıydı. En az bir faiz artırımı beklenmesine karşın, altının şimdilerde iki yönlendiricisi var: Küresel risk iştahı ve dolar” şeklinde görüş bildirdi.

Altının gram fiyatı yüzde 0,2 artış göstedi.

Çin’de, Şanghay Altın Borsası’nda işlem gören yüzde 99.99 saflıktaki altının gram fiyatı yüzde 0.2 yükselerek 286.79 yuana (ons başına 1,331.61 dolar) çıktı.

Aralık vadeli gümüş kontratları, Şanghay Vadeli İşlemler Borsası’nda, Pazartesi günü yüzde 1.6 düştükten sonra, fazla değişmeyerek, kilogram başına 4,398 yuanda (ons başına 20.4208 dolar) kaldı.

Altın Haziran ayından bu yana en düşük kapanışını yaptı. Şuan altın ne kadar oldu, Güncel altın fiyatları ne.

Spot gümüş yüzde 0.6 düşerken, platin yüzde 0.5 ve palladyum yüzde 0.3 geri çekildi.

Mustilife Habercilik

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu