Gezikeyif

Adana Kebabı Dürümcü Mehmet Usta Kendi Görüşüm

Son dönemlerde özellikle Yemek lezzetleri adına sosyal medya üzerinden bir kaç kişiyi takibe aldım. Özellikle yerel gurmelerden gelen paylaşımları inceleyip kendimde bilmediğim yerler varsa öğrenmek adına test edeyim diye, ilk olarak şunu belirtmekte fayda var Adana Gurmesi adlı arkadaşımız ticari olarak bu işi yapıyor bir arkadaşımla konuşurken dedim mekanın güzel fakat bilmeyen bir çok kişi var instagramda Adana Gurmesi isimli vatandaşı davet et gelsin ikramlarınızı yapın kendi sayfasında paylaşsın işte film burada koptu. Kendileri görüşmüşler ve belirli bir fiyat karşılığı gelirim paylaşımları yaparım demiş hayda atilla mayda dedim ve şunu sorguladım. Ülkemizde adam akıllı mekanları artık bu tip vatandaşlara güvenip bulamayacağız bu işi para karşılığı yapmayan lezzete gönül vermiş kaliteli bulduğu mekanı övecek kalitesiz bir mekan ise gömecek kimse yokmu derken bu kategori imdadımıza yetişiyor allah kısmet ederse. Şuana kadar yazdıklarımın konu başlığı ile alakası aslında var neden var yaklaşık 1 sene önce youtube videosunda gördüğüm dili dışarda kebabını tescilleyen Mehmet ustaya gitmeyi istiyordum fakat kısmet 23 Nisan Gününeymiş ilk olarak Mekana gittik akşam 8 den sonraydı fakat mekanda güleryüz namına hiçbirşey yok akabinde siparişlerimizi verdik. 1 Dili dışarda dürüm 1 kıyma 1 adet kuşbaşı lokum öncesinde telefonla aramış olmama rağmen mekana geldikten sonrada ortalama 10 dakika daha bekledim ilk salatalar geldi,bana göre Adana’da salatayı salata yapanlardan bir taneside Ezme salata ne yazıkki masada yoktu. Yemeklerimizde geldi o sırada ilgilenen arkadaşa ezme salata yokmu diye sorduğumda var fakat ücretli dedi Hoppa Adana’da ezme salatanın paralı olduğunu 35 senelik hayatımda ilk defa gördüm birazdan salatanın resminide paylaşacağım ki ezme salata demeye muhtemelen şahit gerekir. Şimdi olayın asıl boyutuna gelmek istiyorum ,

Mekan Salaş bunda sorun yok benim yetiştiğim ortamda mekanın hiçbir önemi yok (tabi ortalığı bok götürmesinede gerek yok) Temizlik adına sorun yok gayet temiz.

Adana’da kebap kültüründe bana göre yemek kadar yanında ikram edilen mezelerde çok önemli ne yazıkki 19 Mayıs Mahallesinde 15 liraya yediğim döner tabağının yanında verdikleri salata inanın marul ve domates olmasına rağmen daha lezzetli.

Ezme salata kebapçıların olmazsa olmazıdır sen her ne olursa olsun bunu ücretli veremezsin kimse kusura bakmasın ezme salata demek içinde yine şahit gerekir bana göre.

Meşhur Ezme Salatamızın Resmi ;

Kıyma standart , dili dışarda kötü değil x bir arkadaşıma tavsiye edermiyim hayır. Lokum ise farklı bir lezzet isteyen kişilerin en azından 1 defa deneyebileceği fakat şahsen bir daha gidermiyim derseniz muhtemelen hayır.

Buradan Mekan sahibi abime ve gitmek isteyecek arkadaşlarımıza tavsiye verip konuya son vereceğim.

İlk olarak burada yazılan yazılar şahsi görüşüm olup damak lezzetleri ve görüşleri farklı olabileceği için ona göre hareket edin.

  1. İnternette güvenilir olduğuna inanmadığınız kimsenin paylaşımına güvenip reklamı yapılan mekanlara gitmeyin.
  2. Gittiğiniz mekanda kalabalık gittiyseniz meşhur olan bir kaç yiyecek varsa her birinden 1 er porsiyon söyleyip damak tadınıza uygun olanı veya olanları bulmaya çalışın.
  3. Yaşadığınız tecrübeleri olumlu veya olumsuz firmaların Google harita sayfaları veya sosyal medya hesapları üzerinden kendilerine iletmeyi unutmayın.

yazımıza burada son veriyoruz başka gurme lezzetlerde buluşmak üzere sağlıcakla kalın.

 

Daha Fazla Göster

Mustafa

Editör Ekibinden Sorumlu olan Mustafa 1979 Adana Doğumludur. Yaklaşık 8 Senedir habercilik konusunda kendisini geliştiren ve özellikle Gündem ile alakalı merak edilen haberleri araştırıp sizlerle paylaşan bir haber aşığıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu