Gezikeyif

Adana’da Kaliteli Ev Yapımı Şalgam Nerede Bulunur ?

Adana ilinde meşhur olan içecek Şalgam’dır. Özellikle Kebap yerken acılı şalgam olmazsa olmazlardan biri olarak karşımıza çıkıyor son yıllarda herşey fabrikasyon olmaya başladı sebebi ise talep karşısında yetişmekte zorlanan esnaf çözümü otomatik cihazlarda buldu ne yazıkki bu işin sırrı el ile yapılmasında herşeyi cihazla yaparsanız artık ne elinizin lezzeti kalır nede meşhurluğu derken size bu yazıyı yazma sebebim bir kategori açtık Adana iline gelmişken gezmek var elbette fakat şalgam severler veya daha önce hiç şalgam içmemiş biri olarak merak edenlere burayı tavsiye ediyorum. El yapımı şalgam diğer tabiri ile ev yapımı şalgam aynı zamanda bir çok turşu ve dahada önemlisi acısıda yine süs biberinden yapılıyor içinde herhangi bir katkı maddesi bulunmuyor. Sizlere tavsiyem ilk olarak saat sabah 10 gibi kahvaltı yapmamışsanız buraya gitmeniz simit oluyor genelde 1 bardakta acı severler acılı sevmeyenler sade şalgamı alıp simitle bir denesinler inanın aşırı lezzetli ve değişik bir tecrübe olacak. Şalgamın faydalarını saymaya kalksam çok uzun sürecek bu yazımızda sadece lezzete odaklandığım için şahsi görüşüm Bugüne kadar 5-6 farklı şalgamcıdan denediğim şalgamlar içerisinde 1. sırada yerini Alan Acur Büfe’nin adresini merak edenler için hemen buraya paylaşıyorum size ayrıca yol tarifide yapacağım.   

Adres : Yeşilevler Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Cad. 77/A, 01180 Seyhan/Adana 

sabit hatları ne yazıkki çalışmıyor bir dahaki gidişimde iletişim numaralarını alıp sizlerle paylaşacağım.

Yol Tarifi kısmına gelelim. Eğer Şakirpaşa bölgesinden gidecekseniz havalimanından Merkez otogar tarafına giderken şakirpaşa ışıklarından sağa girecekseniz tren hattını geçtikten sonra 500 metre ileride emin dondurma ve onu 100 metre geçtikten sonra sol tarafta küçük bir yer göreceksiniz işte yerimiz burası zaten günümüzde akıllı telefon kullanmayan kişiler nerdeyse kalmadı haritalardan Acur büfe yazarsanız sizi adrese götürür. Yine başka bir lezzet durağında görüşmek üzere.

Daha Fazla Göster

Mustafa

Editör Ekibinden Sorumlu olan Mustafa 1979 Adana Doğumludur. Yaklaşık 8 Senedir habercilik konusunda kendisini geliştiren ve özellikle Gündem ile alakalı merak edilen haberleri araştırıp sizlerle paylaşan bir haber aşığıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu