Güncel

FETÖ’nün Savcısı Hüseyin Kaplan Tutuklandı

FETÖ’nün Savcısı Hüseyin Kaplan Tutuklandı. Hüseyin Kaplan dün itibari ile emniyete giderek teslim oldu. Kaplan terör örgütüne üye olma suçundan tutuklandı. Tüm detaylar ve ayrıntılar haberimizde.

FETÖ’nün Savcısı Hüseyin Kaplan Tutuklandı

Hakkında gözaltı kararı bulunan Hüseyin Kaplan dün emniyete giderek teslim oldu, ardından da Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na götürüldü. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nda görevli savcılara 8 saat ifade veren Hüseyin Kaplan, tutuklama talebiyle İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

Hüseyin Kaplan Resmen Tutuklandı

Balyoz Davası Savcısı Hüseyin Kaplan ‘Terör örgütüne üye olma’ suçundan tutuklandı.

Daha önce 81 Hakim ve Savcı Tutuklanmıştı

Soruşturma kapsamında İstanbul Adalet Sarayı’nda ve Gaziosmanpaşa Adliyesi’nde görevli 135 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı verilmişti. Mahkemeye sevk edilen 81 hakim ve savcı tutuklanmış, 36 hakim ve savcı ise adli kontrol kararıyla serbest bırakılmıştı.

Hüseyin Kaplan dün itibari ile emniyete giderek teslim oldu. Kaplan terör örgütüne üye olma suçundan tutuklandı.

Ergenekon Davası’na bakan üye hakim Sedat Sami Haşıloğlu ile Balyoz Davası’nın savcılarından Hüseyin Kaplan’ın da aralarında bulunduğu 18 hakim ve savcı ise aranıyordu. Öte yandan 135 hakim ve savcı ile ilgili yürütülen soruşturma dosyası geçtiğimiz günlerde yetkisizlik kararı verilerek Ankara’ya gönderilmişti.

Mustilife Habercilik

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu