Rüya Tabirleri

Rüyada Kedi Görmek

Rüyada kedi görmek çocuğa, düşmana, kine, erkeğe, ikiyüzlü insanlara, hırsıza, refaha dek olan birçok durum ve kişilere yorulur. Rüyada olan kedinin dişi veya erkek olması da rüya tabirini çeşitli yerlere çekilir. Örneğin dişi kedi, kötü karakterli olan bir kadın olabileceği gibi, ev kedisi ise refaha ulaşmaya işaret olur. Rüyada kedi görmek farklı durumlara göre yorumlanır.

Rüyada görülen dişi kedi

İki taraflı yoruma açıktır. Bir taraftan kötü karakterli, kurnaz bir kadına işaret olur. Diğer bir taraftan ise şayet ev kedisiyse sıkıntılardan kurtularak refaha kavuşmaya delalet eder. Şayet görülen kedinin ev değil de sokak kedisi olduğu var sayılırsa tam tersine sıkıntı durumuna girileceğine yorulur.

İlgili Makaleler

Rüyada kedi tarafından ısırılmak ve tırmalanmak

Isıran kedi ev kedisiyse huzur ve rahata delalet eder. Bununla beraber dişi kedinin tırmaladığının görülmesi durumu, uzun zamanlı mutluluğun işareti olarak yorumlanır. Vahşi bir sokak kedisinin ısırması ise rüya sahibi kişinin işlerinin ters yönde gideceğine yorulmaktadır. Kedi tarafından tırmalanmayı görmek, bir taraftan da niyeti açık bir düşmana işaret eder. Şayet kedi erkek ise şiddetli bir hastalığa yakalanacak olmaya işarettir.

Rüyada kedi öldürdüğünü görmek 

Kirmanî’ye göre hırsızı yakalamak ve ona karşı galip gelmeye işaret ederken Allame Meclisine göre ise, kedi öldürmenin feraha kavuşmak anlamına geldiği bilinir.

Kedi ile kavga etmek ve kediye zarar verme

Rüyada kediyi ısırma durumu, tekmelemek vs. tarzında bir zarar vermek hastalık anlamına gelir. Kediye verilen zararın oranı ne denli büyükse hastalığın zamanı da o kadar uzun olacaktır. Dikkatli olmak gerekir.

Rüyada kedi eti yemek 

Haram bir şeye işaret eder. Helal yollar ile kazanılmayan, hırsızlık malı benzeri bir maldan yarar, pay alınacağına delalet eder. Diğer bir taraftan ise kedi eti yenildiğini görmek aile ve iş hayatı içinde iyi gelişmelere yorulur. Çalışkan bir insanla yola çıkılacağına ve yeni bir ev alınacağına doğru yorumlayanlar da mevcuttur.

Rüyada kedi olmak, kediye dönüşmek 

Kişi kendine yarar sağlamayacak olan işlerin peşine düşme anlamına gelir. Hırsızlık ve hırsızlık ile edinilmiş olan mala delalet eden kediye dönüşmek bir ev kedisine döndüyseniz uzun bir zaman ters giden şeyler içinde olacağınız anlamına gelir.

Rüyada bir kediye ilgi göstermek, sevmek 

Güzel bir anlam içerir. Şayet rüyadaki kediyi severek okşadıysanız bu vefalı bir dost anlamını taşır. Diğer bir taraftan kediyi sevmediyseniz bu ikiyüzlü bir kişiye delalet eder.

Rüyada anne kedi ve yavrular görmek 

Bu rüya sahibi kişinin bazı durumlarda endişe içerisinde olması anlamına gelir.

Rüyada görülen kedinin bir anda gözden kaybolması 

Rahatsız olan rüya sahibinin bu rahatsızlığının şiddetli duruma geleceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada eve kedi girdiğini görmek 

İyi bir şekilde yorumlanmaz. Rüyada eve girmiş kedi ailede maddi sıkıntılar olacağına ve bununla birlikte de ailenin arasını bozan fitne sahibi bir kişinin de evden uzaklaştırılacağına delalet eder.

Rüyada görülen kedinin rengine göre yorumu;

Beyaz kedi; aile ve yakın çevre içinde olan fesat bir insanın ara bozuculuğuna delalet eder.

Sarı kedi; bir takım maddi kaynaklarda meydana gelecek olan kısa zamanlı sıkıntılara ve arkadan iş çeviren bir kişiye işarettir.

Kara kedi; aile hayatı içinde büyük tartışmalara ve problemlere yol açacak olan bir insanın varlığına, yakın dönem içerisinde kardeşler arasında büyük bir tartışma olacağına tabir edilir.

Rüyada yavru kedi görmek;  masumiyet olayını ve saflığı simgelemektedir. Bir taraftan da bağımsızlığa yönelen bir geçiş basamağında olduğunuzu ve bu bağımsızlık yaşamınızın büyük bir bölümünü etkileyeceği gibi basit kararlarınız ile ilgili de olabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu