Rüya Tabirleri

Rüyada Köpek Görmek

Rüyada köpek görmek sadakat durumuna ve düşmanlığa yorulmaktadır. Dişi köpek, nesli çok ve kocasını koruyan bir kadının olduğunu yorumlanmaktadır. Köpek yavrusu ise sevimli bir çocuk anlamına gelmektedir. Bununla beraber Rüyada köpek görmek sadakat durumuna da gelir. Köpek rüyası türlü türlü tabir edilmektedir. Rüyada köpek tarafından kovalandığını görenek dikkatli olmanın gerektiğine ve köpek kovalaması, söz sahibi olan tamahkar kimselere, köpek kovalamak ise kötü kişilerden kurtulmak anlamına tabir edilmektedir. Rüyada köpek saldırısı işlerde olan eksikliğe yoruluyor. Köpek bununla beraber kötü huylu alimlere, hizmetkar ve gammaz kimselere şeklinde de tabir edilir. İşte farklı farklı anlam ve açıklaması olan köpek görmenin tabir ve yorumları aşağıda yer alıyor:

1- Rüyada Yavru Köpek Görmek

Köpek yavrusu görmek sevimli bir çocuk anlamını taşır. Şayet köpek beyaz ise, o çocuk mümin olmaktadır. Siyah olur ise, çocuk ailenin büyüğü olur. Rüyada görülmüş köpeklerin yavrusu iyi rüya sayılır. Rüyada siyah renk köpek yavrusu görmek doğacak olan çocuğun ailenin büyüğü olacağı durumuna işaret eder.

İlgili Makaleler

2- Rüyada Köpeğin Yavrusu Emzirmesi

Rüyada dişi bir köpeğin yavrusunu emzirdiği durumunu görmek, çocukları var ise, onlardan hayırlar göreceğine işaret etmektedir. Bekar ise helal süt emmiş olan bir kimseyle evleneceğine işaret eder.

3- Rüyada Evde Köpek Görmek

Düşmanlık durumunda bile iyilik ve şefkat sahibi olan biri ile tabir edilmektedir. Bununla beraber merhametli ve olgun olan kişi demektir. Adi ev köpeği, zalim bir düşmana işaret eder.

4- Rüyada Havlayan Köpek Görmek

Köpeklerin havladığı şekilde görmek, dedikodu eden düşmanlara alamettir. Rüyada köpekler ile birlikte havladığını görmek, arzu ve isteklere erişim yapmaya işarettir. Rüyada işitilmiş olan köpeklerin sesi, fuzuli ve boş söze işaret etmektedir.

5- Rüyada Köpek Gibi Havlamak

Rüyada köpekler ile birlikte havladığını görmek, arzu ve isteklere doğru erişmeye işaret olur. Kendini köpekler uluyor ya da havlıyor ise isteklerinin gerçekleşeceğine işaret eder. Güven içerisinde olacağına yorumlanmaktadır. Kişi arzu ettiğine erişir.

6- Rüyada Köpek Yalaması

Bir köpeğin yanına gelip, ellerini yaladığını görmek ve kısık ses ile havladığını görmek, kendini alt etmek isteyen rakiplerinin yola geldiği duruma ve onunla anlaşmak istedikleri durumuna işaret eder.

7- Rüyada Küçük Köpek Görmek

Rüyada küçük bir köpek görmek zararsız, gücü kuvveti olmayan bir kişi ile tabir edilmektedir.

8- Rüyada Büyük Köpek Görmek

Bir endişe işareti olmaktadır. Cafer-i Sâdık (R.A) rüyada köpek görme durumunu alçak düşman, tamahkar zengin, işleri ve amelleri çirkin âlim, gammaz ve cahil adam şeklinde tabir edilmektedir.

9- Rüyada Bir Sürü Köpek Görmek

Düşmanların çok olduğuna işaret etmektedir.

10- Bir köpeğin önüne kemik atmak

İyilik yaparak karşılığında nankörlük bulacağı durumuna yorulur.

11- Bir köpeğin berrak su içtiğini görmek

Hayatınızı eğlence ve boş şeyler ile geçireceğinize, fakat başınıza belaların geleceği durumuna, malınızı az az toplayacağınıza ve bu durumu hayır işlerinde harcayacağınıza işaret etmektedir.

12- Rüyada Köpek Sesi Duymak

Boş işlere ve boş sözlere işaret eder.

13- Rüyada Köpek Boğuşturmak

Rüyada Köpek oynatmak ve birbirleriyle boğuşturmak adına kullanılan köpekleri görmek, ferah ve zevkli hayata ve sefaya işaret eder.

16- Rüyada çoban köpeği beslemek

Rüyada bir çoban köpeğini beslediğini görmek, düşmanları var ise kendisinden çekinme durumlarına, şayet ev halkının kendisinin hakkında büyük saygıları olduğuna işaret eder.

18- Rüyada Köpeği Çekerek Götürmek

Köpeği tasmasından tutup, sürüklercesine çekerek götürdüğünü görmek, kendine yârdim için bazi insanlara başvuracağına işaret eder.

19- Rüyada Köpeğin Elbiseyi Yırtması

Köpeğin ağzından çıkan sudan elbisesinin pislendiğini gören kişi, düşmanından işiteceği şeylerden dolayı üzüntü duyar. Elbisesini bir köpeğin parçaladığını görmek, iş hayatında eksiklik olduğuna delalet eder.

20- Rüyada Uyuyan Köpek Görmek

Uyuyan bir köpeği başının altına yastık gibi koyduğunu görmek, içinde önemsiz güçlük durumlarının olacağına ve düşmana inandığına işaret eder.

21- Rüyada Köpek Beslemek

Rüyada av köpeği olan kişi, gösterişi seven bir insan olarak tanımlanır. Süs köpeğini beslemek, eşi ile arasının iyi olmadığına delalet eder.

22- Rüyada köpek gezdirmek

Evcil bir köpeği olduğunu ve onu bahçesinde ya da caddede gezdirdiğini görmek, o kişinin keyfine düşkün ve merhametli bir insan olduğuna işaret eder.

23- Rüyada Köpek Öldürmek

Rüyada köpek öldürdüğünü görmek, düşman üstüne galip olmaya işaret olur. Düşmanları var ise düşmanlarını alt edeceğine yorumlanmaktadır. Düşmanına karşı galip gelir.

24- Rüyada Köpek Uluması

Rüyada kendine karşı bir köpeğin ürüdüğünü gören kişi, vicdansız bir insandan hoşlanmayacağı bir söz işitecektir.

25- Kahverengi Köpek Görmek

Kahverengi köpekler ilişkilerin kontrolden çıktığı anlamına gelir. Ufukta yeni bir arkadaşlığın oluşacağına yorulur.

25- Rüyada Köpek Isırması

Rüyada bir köpek tarafından kendisinin ısırıldığını görmek, hizmetçi, dost ve yakın kişilerden gelecek olan sıkıntı ve musibete alamet olur.

27- Rüyada Bağlı Köpek Görmek

Eski zamanlarda yaptığınız bazı olaylardan vicdan azabı çektiğinize yorumlanmaktadır. Ailenize daha fazla zaman ayırmanıza işaret eder. Zamanınızı biraz daha fazla yakınlarınızla geçirmesinde fayda vardır.

28- Rüyada Ağlayan Köpek Görmek

Rakip ve düşmanlarınızın sizlerden çekindiğini delalet eder.

29- Rüyada köpek saldırması

Bir kişi rüyada bir köpeğin kendisine ait olan elbisesini yırttığını görürse, onu akılsız bir adam gıybet edecektir. Rüyasında bir köpeğin saldırdığını görmek, ama ısırmadığını görmek, düşmanlarının kendisine saldıracaklarına, ama zararları olmayacağına işaret eder. Rüyada bir köpeğin kendisine saldırı yaptığını görmek, başkası adına kötü söz söyleyen bir kişiye delildir.

31- Köpek Saldırısına Uğramak

Yolda gidildiği esnada bir kaç köpeğin saldırısına uğrayıp, onlar ile mücadele edip, hepsinin kaçtığını görmek, evinde ev halkı tarafınca kötü karşılanacağına ama onları söylediği sözler ile inandıracağına işaret eder.

33- Rüyada Köpek Sahibi Olduğunu Görmek

Köpek sahibi olmak korku durumlarından kurtulmaya işaret eder. Halk içinde saygın bir kişiliğinizin olacağına delalet eder.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu