Teknoloji

Laptop Fiyatları Düştükçe, Akıllı Telefon Fiyatları Yükseliyor

Laptop Fiyatları Düştükçe, Akıllı Telefon Fiyatları Yükseliyor. Akıllı telefonlara ilgi ve alaka oldukça artış gösterdi. Geçen yıla göre yüzde 16 büyüdü. Tüm detaylar ve ayrıntılar haberimizde.

Laptop Fiyatları Düştükçe, Akıllı Telefon Fiyatları Yükseliyor

Teknolojileri pazarı, yılın ikinci çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16 büyüyerek, 11,7 milyar lira ciro elde etti.

GfK TEMAX tarafından yapılan araştırmaya göre, geçen yılın aynı dönemine kıyasla pozitif büyüme kaydeden sektörler sırasıyla büyük beyaz eşya, küçük ev aletleri, telekom ve tüketici elektroniği olurken, ofis ekipmanları ve sarf malzemeleri, bilgi teknolojileri ve görüntüleme sistemleri sektörleri ise ciroda daraldı.

Akıllı Telefon Fiyatları Büyüme Gösterdi

Türkiye’de tüketici teknolojileri pazarı, yılın ikinci çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16 büyüyerek, 11,7 milyar lira ciro elde etti. Telekom sektörü yılın ikinci çeyreğini geçen yılın aynı dönemine göre ciroda çift haneli büyüme ile kapattı. Büyümeyi geçen çeyreklerde olduğu gibi akıllı telefonlar sağlarken, klasik cep telefonları ve kablosuz ev telefonları küçülmeye devam etti.

Laptop ve Tablet Satışları Geriledi

Bilgi teknolojilerinde özellikle tablet bilgisayarlardaki kuvvetli ciro daralması ve dizüstü bilgisayarların da küçülme eğilimini sürdürmesi sektörün cirosal küçülmesine neden oldu. Tek pozitif yönelim, büyük ekran akıllı monitorlere olan ilginin artması olarak kaydedildi.

Akıllı telefonlara ilgi ve alaka oldukça artış gösterdi. Geçen yıla göre yüzde 16 büyüdü.

Beyaz eşya sektör cirosu 2016 yılı ikinci çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre çift haneli büyüme ile 2,9 milyar lira, küçük ev aletleri sektörü ise 1,2 milyar lira seviyesine ulaştı. Tüketici elektroniği sektörü de bu çeyrekte sektör toplamında 1,4 milyar lira ciro elde etti.

Mustilife Habercilik

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu