Yaşam

Diyarbakır’da Şehit Polisi 10 Bin Kişi Uğurladı

Diyarbakır’da Şehit Polisi 10 Bin Kişi Uğurladı. Diyarbakır’da şehit olan Nazif Kaplan bugün son yolculuğuna uğurlandı. 2 çocuk babası olan şehidin cenazesine 10 bin kişi katıldı. Tüm detaylar ve ayrıntılar haberimizde.

Diyarbakır’da Şehit Polisi 10 Bin Kişi Uğurladı

Dün bombalı aracın patlatılması sonucu şehit olan 2 çocuk babası Nazif Kaplan’ın cenazesi, Diyarbakır’da yapılan törenin ardından karayoluyla Kahta’ya getirildi.

Şehit polis’in eşi isyan etti

Son kez baba evine getirilen Kaplan’ın Türk bayrağına sarılı cenazesi burada 10 bin kişi tarafından karşılandı. Şehit polis memurunun tabutunun getirildiği sırada sinir krizi geçirerek fenalaşan kardeşleri Hamza ve Kadir Kaplan’a ambulansta müdahale edildi. Kürtçe ağıtlar yakılan baba evinde helallik alındıktan sonra şehit polisin Türk bayrağına sarılı tabutu cenaze töreni için Çağrı Camisi’ne getirildi.

Diyarbakır’da şehit olan Nazif Kaplan bugün son yolculuğuna uğurlandı

Burada düzenlenen cenaze törenine Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürçü, siyasi parti ve STK temsilcileri, şehidin yakınları ile 10 bin kişi katıldı.

Mustilife Habercilik

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu