Yaşam

Tunceli’de Teröristlerin Neden Vurulmadığı Araştırılıyor

Tunceli’de Teröristlerin Neden Vurulmadığı Araştırılıyor. Geçen yıllarda 19 hava operasyonu düzenlendi ve hiç birinden olumlu yanıt alınamadı. Tüm detaylar ve ayrıntılar haberimizde.

Tunceli’de Teröristlerin Neden Vurulmadığı Araştırılıyor

Tunceli’de görevli bazı komutanların da FETÖ bağlantılarının tespit edilerek TSK’dan ihraç edilmesi ve tutuklanması üzerine, geçen yıl ağustos ayı sonunda Munzur ve Pülümür vadilerinde yuvalanan teröristlere yönelik hava destekli 19 operasyonda, istihbari bilgilere ve koordinatların verilmesine rağmen sonuç alınamamasının nedenleri araştırılmaya başlandı.

Tunceli’de araştırmalar devam ediyor

15 Temmuz’da darbe girişimin sonrasında başlatılan ve devam eden soruşturmalarda, aralarında Tunceli’deki üst düzey bazı komutanların da FETÖ bağlantılarının tespit edilerek ordudan ihraç edilmesi ve tutuklanmasının ardından, Munzur ve Pülümür vadilerinde üslenen, yol kesen ve araç yakan teröristlere yönelik 2015 yılı ağustos ayı sonunda düzenlenen hava destekli 19 operasyon incelemeye alındı.

Tunceli’de Teröristlerin Neden Vurulmadığı Araştırılıyor. Geçen yıllarda 19 hava operasyonu düzenlendi ve hiç birinden olumlu yanıt alınamadı.

Söz konusu operasyonlarda koordinatlarıyla ve elde edilen istihbaratla tespit edilen hedeflerin (bazı uçaksavar mevzileri ve sığınaklar) uçaklarla vurulmuş olmasına rağmen terör örgütlerinin kayıp vermemesinin nedenleri araştırılıyor.

 

Mustilfe Habercilik

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu