Yerel

Van'da Darbecilere Demokrasi Dersi Verildi

Van’da Darbecilere Demokrasi Dersi Verildi. Darbe girişimini protesto eden vatandaşlar Türk bağrağıyla demokrasi dersi verdiler. Tüm detaylar haberimizde.

Van’da Vatandaş’tan Demokrasi Dersi

Van’da darbe girişimini protesto için meydanlara çıkan on binlerce vatandaş, taşıdıkları 200 metrelik Tük bayrağıyla adeta demokrasi dersi verdi.

Van’da demokrasi yürüyüşü ve demokrasi nöbete aralıksız devam ediyor.

Van’da Sivil Dayanışma İnisiyatifi bünyesinde bulunan 58 sivil toplum kuruluşu, siyasi parti temsilcileri, sendikalar, oda temsilcileri ile vatandaşların demokrasi yürüyüşü ve demokrasi nöbeti aralıksız sürüyor.

200 Metrelik Dev Bayrakla Demokrasi Dersi Verdiler

Semaver Kavşağı’ndan Maraş Caddesi’ni takip ederek Cumhuriyet Caddesi’nden Beşyol Meydanı’na ulaşan on binlerce Vanlı, 200 metrelik dev Tük bayrağı taşıdı. AK Parti Van İl Başkanı Av. Zahir Soğanda, yaptığı konuşmada bu alçak girişimin üzerinden bir hafta geçtiğini hatırlatarak, “Vanlılar, 7 gündür Okçular Tepesi’ndesiniz. 7 gündür Beşyol Meydanı’ndasınız.

Van’da Darbecilere Demokrasi Dersi Verildi. Darbe girişimini protesto eden vatandaşlar Türk bağrağıyla demokrasi dersi verdiler

Bu 7 gündür Van’ın her yerini Okçular Tepesi yaptınız. Allah sizlerden razı olsun. Millet kararını vermiştir. Reis yeter demeyinceye kadar bizler yeter demeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Mustilife Habercilik

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu